MIHAK & TIBAK SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

MIHAK & TIBAK SRL (CUI 26784122) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea, IAŞI, înregistrată la 16 aprilie 2010, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 101.448.151 lei, profit net de 171.385 lei, datorii de 25.672.291 lei, capitaluri proprii de 5.591.563 lei, 126 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
82.07%
Lichiditate
0.96 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

101.448.151lei

Venituri totale

102.946.940lei

Rezultat net

171.385lei

Datorii

25.672.291lei

Capitaluri proprii

5.591.563lei

Capital de lucru

-913.264lei

Salariați

126

Cifră de afaceri pe salariat

805.144lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000537226
Data înregistrării
16 aprilie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT LUNCA CETĂŢUII COM. CIUREA,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,8%
Profitul, față de anul trecut
-75,2%
Creștere anuală compusă
+90%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.87%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.96 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.17%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare82.07%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință20.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA562010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.522.459lei
I2Active circulante24.759.027lei
I3Stocuri19.163.752lei
I4Creanțe2.685.905lei
I5Casa și conturi la bănci2.909.370lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii25.672.291lei
I8Venituri în avans17.632lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.591.563lei
I11Capital subscris vărsat387.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă101.448.151lei
I14Venituri totale102.946.940lei
I15Cheltuieli totale102.775.555lei
I16Profit brut171.385lei
I18Profit net171.385lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați126

Indicatori · 2025

Marjă netă0,17%
Marjă brută0,17%
Rentabilitatea capitalurilor3,07%
Rentabilitatea activelor0,55%
Grad de îndatorare82,07%
Lichiditate curentă0,96
Cifră de afaceri pe salariat805.144lei
Fond de rulment-913.264lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
20,79%
Creștere anuală compusă
89,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre MIHAK & TIBAK SRL

Ce cifră de afaceri are MIHAK & TIBAK SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 101.448.151 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 171.385 lei.
MIHAK & TIBAK SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MIHAK & TIBAK SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are MIHAK & TIBAK SRL?
126 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MIHAK & TIBAK SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 25.672.291 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MIHAK & TIBAK SRL?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MIHAK & TIBAK SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MIHAK & TIBAK SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .