NYX CROSS GRAFIX S.R.L.

Activă

7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate

NYX CROSS GRAFIX S.R.L. (CUI 26646243) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bucov Com. Bucov, PRAHOVA, înregistrată la 12 martie 2010, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 11.132.677 lei, profit net de 451.230 lei, datorii de 1.169.638 lei, capitaluri proprii de 1.041.204 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.47 x
Solvabilitate
27.9%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

11.132.677lei

Venituri totale

11.567.233lei

Rezultat net

451.230lei

Datorii

1.169.638lei

Capitaluri proprii

1.041.204lei

Capital de lucru

-623.127lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

2.783.169lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023002657292
Data înregistrării
12 martie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT BUCOV COM. BUCOV, STR. TINERETULUI, NR.18, HALA C6/2. 200MP

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+493,7%
Profitul, față de anul trecut
+10,4%
Creștere anuală compusă
+51,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.9%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.47 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.05%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare31.34%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință493.68%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA662010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.185.276lei
I2Active circulante546.511lei
I3Stocuri140.287lei
I4Creanțe263.435lei
I5Casa și conturi la bănci142.789lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.169.638lei
I8Venituri în avans1.520.945lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.041.204lei
I11Capital subscris vărsat85.270lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă11.132.677lei
I14Venituri totale11.567.233lei
I15Cheltuieli totale11.037.579lei
I16Profit brut529.654lei
I18Profit net451.230lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă4,05%
Marjă brută4,76%
Rentabilitatea capitalurilor43,34%
Rentabilitatea activelor12,09%
Grad de îndatorare31,34%
Lichiditate curentă0,47
Cifră de afaceri pe salariat2,78 mil.lei
Fond de rulment-623.127lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
493,68%
Creștere anuală compusă
51,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre NYX CROSS GRAFIX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NYX CROSS GRAFIX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 11.132.677 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 451.230 lei.
NYX CROSS GRAFIX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NYX CROSS GRAFIX S.R.L.?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are NYX CROSS GRAFIX S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NYX CROSS GRAFIX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.169.638 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NYX CROSS GRAFIX S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NYX CROSS GRAFIX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NYX CROSS GRAFIX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .