BERES PHARMA SRL

Activă

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

BERES PHARMA SRL (CUI 26634672) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş, MUREŞ, înregistrată la 11 martie 2010, cu activitatea principală „activități de consultanță în afaceri și management” (CAEN 7020).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.809.902 lei, profit net de 354.708 lei, datorii de 3.089.065 lei, capitaluri proprii de 3.577.548 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.61 x
Profitabilitate
3.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.809.902lei

Venituri totale

10.963.392lei

Rezultat net

354.708lei

Datorii

3.089.065lei

Capitaluri proprii

3.577.548lei

Capital de lucru

-1.191.049lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

491.359lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000164266
Data înregistrării
11 martie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT SÂNTANA DE MUREŞ COM. SÂNTANA DE MUREŞ, STR. VOINICENILOR, NR.668, PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,7%
Profitul, față de anul trecut
-14,9%
Creștere anuală compusă
+13,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.78%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.61 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.28%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare46.44%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință7.66%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA762010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.753.767lei
I2Active circulante1.898.016lei
I3Stocuri6.974lei
I4Creanțe1.111.644lei
I5Casa și conturi la bănci779.398lei
I6Cheltuieli în avans19.455lei

Pasiv

I7Datorii3.089.065lei
I8Venituri în avans4.625lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.577.548lei
I11Capital subscris vărsat607.800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.809.902lei
I14Venituri totale10.963.392lei
I15Cheltuieli totale10.505.134lei
I16Profit brut458.258lei
I18Profit net354.708lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă3,28%
Marjă brută4,24%
Rentabilitatea capitalurilor9,91%
Rentabilitatea activelor5,33%
Grad de îndatorare46,44%
Lichiditate curentă0,61
Cifră de afaceri pe salariat491.359lei
Fond de rulment-1.191.049lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
7,66%
Creștere anuală compusă
13,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7020 Activități de consultanță în afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre BERES PHARMA SRL

Ce cifră de afaceri are BERES PHARMA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.809.902 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 354.708 lei.
BERES PHARMA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BERES PHARMA SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are BERES PHARMA SRL?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BERES PHARMA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.089.065 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BERES PHARMA SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BERES PHARMA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BERES PHARMA SRL?
Activitatea principală este CAEN 7020 — Activități de consultanță în afaceri și management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .