MAX - JUNIOR PROJECT SRL

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

MAX - JUNIOR PROJECT SRL (CUI 26588495) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Moldova Veche Orş. Moldova Nouă, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 2 martie 2010, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 27.447.742 lei, profit net de 4.385.352 lei, datorii de 8.181.412 lei, capitaluri proprii de 5.344.931 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-21.29%
Îndatorare
61.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

27.447.742lei

Venituri totale

27.742.754lei

Rezultat net

4.385.352lei

Datorii

8.181.412lei

Capitaluri proprii

5.344.931lei

Capital de lucru

3.190.815lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

1.715.484lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000089116
Data înregistrării
2 martie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, LOC. MOLDOVA VECHE ORŞ. MOLDOVA NOUĂ, ZONA ORASUL NOU, BL.12, SC.1, ET.2, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-21,3%
Profitul, față de anul trecut
-9,6%
Creștere anuală compusă
+49,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.95%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.39 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.98%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare61.14%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-21.29%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA732010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.008.353lei
I2Active circulante11.372.227lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe11.151.562lei
I5Casa și conturi la bănci220.665lei
I6Cheltuieli în avans145.763lei

Pasiv

I7Datorii8.181.412lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.344.931lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă27.447.742lei
I14Venituri totale27.742.754lei
I15Cheltuieli totale23.095.254lei
I16Profit brut4.647.500lei
I18Profit net4.385.352lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă15,98%
Marjă brută16,93%
Rentabilitatea capitalurilor82,05%
Rentabilitatea activelor32,77%
Grad de îndatorare61,14%
Lichiditate curentă1,39
Cifră de afaceri pe salariat1,72 mil.lei
Fond de rulment3.190.815lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-21,29%
Creștere anuală compusă
49,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre MAX - JUNIOR PROJECT SRL

Ce cifră de afaceri are MAX - JUNIOR PROJECT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 27.447.742 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.385.352 lei.
MAX - JUNIOR PROJECT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MAX - JUNIOR PROJECT SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are MAX - JUNIOR PROJECT SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MAX - JUNIOR PROJECT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.181.412 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MAX - JUNIOR PROJECT SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MAX - JUNIOR PROJECT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MAX - JUNIOR PROJECT SRL?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .