MANGY CONSTRUCT SRL

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

MANGY CONSTRUCT SRL (CUI 26574139) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 25 februarie 2010, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.820.416 lei, profit net de 2.049.283 lei, datorii de 24.282.092 lei, capitaluri proprii de 2.049.763 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
92.22%
Solvabilitate
7.78%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.820.416lei

Venituri totale

16.082.243lei

Rezultat net

2.049.283lei

Datorii

24.282.092lei

Capitaluri proprii

2.049.763lei

Capital de lucru

-861.258lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

636.495lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/270/2010
Data înregistrării
25 februarie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, BLD. REPUBLICII, NR.172 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-4,7%
Profitul, față de anul trecut
-23,9%
Creștere anuală compusă
+22,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.78%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.96 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate18.94%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare92.22%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-4.7%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA542010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.909.682lei
I2Active circulante23.420.834lei
I3Stocuri21.609.552lei
I4Creanțe1.217.796lei
I5Casa și conturi la bănci593.486lei
I6Cheltuieli în avans1.339lei

Pasiv

I7Datorii24.282.092lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.049.763lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.820.416lei
I14Venituri totale16.082.243lei
I15Cheltuieli totale13.597.510lei
I16Profit brut2.484.733lei
I18Profit net2.049.283lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă18,94%
Marjă brută22,96%
Rentabilitatea capitalurilor99,98%
Rentabilitatea activelor7,78%
Grad de îndatorare92,22%
Lichiditate curentă0,96
Cifră de afaceri pe salariat636.495lei
Fond de rulment-861.258lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-4,7%
Creștere anuală compusă
22,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre MANGY CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are MANGY CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.820.416 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.049.283 lei.
MANGY CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MANGY CONSTRUCT SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are MANGY CONSTRUCT SRL?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MANGY CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.282.092 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MANGY CONSTRUCT SRL?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MANGY CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MANGY CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .