TACOS S.R.L.

Activă

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

TACOS S.R.L. (CUI 2651196) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgovişte, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 11 ianuarie 1993, cu activitatea principală „fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (CAEN 1413).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.694.825 lei, profit net de 11.171 lei, datorii de 186.217 lei, capitaluri proprii de 401.790 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-20.79%
Profitabilitate
0.66%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.694.825lei

Venituri totale

1.723.212lei

Rezultat net

11.171lei

Datorii

186.217lei

Capitaluri proprii

401.790lei

Capital de lucru

298.723lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

338.965lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J15/2119/1992
Data înregistrării
11 ianuarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, CAL. DOMNEASCA, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-20,8%
Profitul, față de anul trecut
+4,8%
Creștere anuală compusă
+2,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.01%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.6 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.66%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare32.91%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-20.79%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate80.859lei
I2Active circulante484.940lei
I3Stocuri286.569lei
I4Creanțe138.977lei
I5Casa și conturi la bănci59.394lei
I6Cheltuieli în avans22.208lei

Pasiv

I7Datorii186.217lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri401.790lei
I11Capital subscris vărsat11.850lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.694.825lei
I14Venituri totale1.723.212lei
I15Cheltuieli totale1.708.904lei
I16Profit brut14.308lei
I18Profit net11.171lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,66%
Marjă brută0,84%
Rentabilitatea capitalurilor2,78%
Rentabilitatea activelor1,97%
Grad de îndatorare32,91%
Lichiditate curentă2,60
Cifră de afaceri pe salariat338.965lei
Fond de rulment298.723lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-20,79%
Creștere anuală compusă
2,68%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre TACOS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TACOS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.694.825 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.171 lei.
TACOS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TACOS S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TACOS S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TACOS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 186.217 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TACOS S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TACOS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TACOS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .