CLIMA ZONE SRL

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CLIMA ZONE SRL (CUI 26447984) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 27 ianuarie 2010, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 24.077.559 lei, profit net de 773.693 lei, datorii de 14.167.771 lei, capitaluri proprii de 774.693 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
94.82%
Solvabilitate
5.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

24.077.559lei

Venituri totale

24.078.130lei

Rezultat net

773.693lei

Datorii

14.167.771lei

Capitaluri proprii

774.693lei

Capital de lucru

538.439lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

8.025.853lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000061307
Data înregistrării
27 ianuarie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. PRUNILOR, NR.46

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28%
Profitul, față de anul trecut
-57,2%
Creștere anuală compusă
+38,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.18%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.21%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare94.82%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință27.98%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA592010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate236.254lei
I2Active circulante14.706.210lei
I3Stocuri12.176.645lei
I4Creanțe3.079.715lei
I5Casa și conturi la bănci-550.150lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii14.167.771lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri774.693lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă24.077.559lei
I14Venituri totale24.078.130lei
I15Cheltuieli totale23.160.562lei
I16Profit brut917.568lei
I18Profit net773.693lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă3,21%
Marjă brută3,81%
Rentabilitatea capitalurilor99,87%
Rentabilitatea activelor5,18%
Grad de îndatorare94,82%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat8,03 mil.lei
Fond de rulment538.439lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
27,98%
Creștere anuală compusă
38,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre CLIMA ZONE SRL

Ce cifră de afaceri are CLIMA ZONE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 24.077.559 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 773.693 lei.
CLIMA ZONE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CLIMA ZONE SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are CLIMA ZONE SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CLIMA ZONE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.167.771 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CLIMA ZONE SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CLIMA ZONE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CLIMA ZONE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .