DIA TERMO INSTAL VEST SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

DIA TERMO INSTAL VEST SRL (CUI 26432126) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 25 ianuarie 2010, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.182.691 lei, profit net de 730.465 lei, datorii de 4.303.529 lei, capitaluri proprii de 1.636.016 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.46%
Solvabilitate
27.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.182.691lei

Venituri totale

7.211.902lei

Rezultat net

730.465lei

Datorii

4.303.529lei

Capitaluri proprii

1.636.016lei

Capital de lucru

449.466lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

342.033lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000020111
Data înregistrării
25 ianuarie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, BLD. REPUBLICII, NR.8, SC.6, ET.10, AP.41

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,8%
Profitul, față de anul trecut
+1.653,8%
Creștere anuală compusă
+19,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.54%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.17%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.46%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință22.75%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.186.550lei
I2Active circulante4.752.995lei
I3Stocuri114.725lei
I4Creanțe4.561.889lei
I5Casa și conturi la bănci76.381lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.303.529lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.636.016lei
I11Capital subscris vărsat300.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.182.691lei
I14Venituri totale7.211.902lei
I15Cheltuieli totale6.367.955lei
I16Profit brut843.947lei
I18Profit net730.465lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă10,17%
Marjă brută11,75%
Rentabilitatea capitalurilor44,65%
Rentabilitatea activelor12,3%
Grad de îndatorare72,46%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat342.033lei
Fond de rulment449.466lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
22,75%
Creștere anuală compusă
19,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre DIA TERMO INSTAL VEST SRL

Ce cifră de afaceri are DIA TERMO INSTAL VEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.182.691 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 730.465 lei.
DIA TERMO INSTAL VEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DIA TERMO INSTAL VEST SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are DIA TERMO INSTAL VEST SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DIA TERMO INSTAL VEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.303.529 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DIA TERMO INSTAL VEST SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DIA TERMO INSTAL VEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DIA TERMO INSTAL VEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .