RMN-TEST SRL

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

RMN-TEST SRL (CUI 26385547) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 11 ianuarie 2010, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.652.035 lei, profit net de 988.431 lei, datorii de 766.890 lei, capitaluri proprii de 1.030.107 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
25.96%
Lichiditate
1.12 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.652.035lei

Venituri totale

2.915.782lei

Rezultat net

988.431lei

Datorii

766.890lei

Capitaluri proprii

1.030.107lei

Capital de lucru

90.493lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

241.094lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/21/2010
Data înregistrării
11 ianuarie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CĂPITAN VASILE MERICA, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,3%
Profitul, față de anul trecut
+1,6%
Creștere anuală compusă
+18,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.96%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate37.27%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare19.33%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință19.34%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA832010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.110.440lei
I2Active circulante857.383lei
I3Stocuri9.940lei
I4Creanțe772.724lei
I5Casa și conturi la bănci74.719lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii766.890lei
I8Venituri în avans2.170.826lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.030.107lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.652.035lei
I14Venituri totale2.915.782lei
I15Cheltuieli totale1.739.079lei
I16Profit brut1.176.703lei
I18Profit net988.431lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă37,27%
Marjă brută44,37%
Rentabilitatea capitalurilor95,95%
Rentabilitatea activelor24,91%
Grad de îndatorare19,33%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat241.094lei
Fond de rulment90.493lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
19,34%
Creștere anuală compusă
18,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre RMN-TEST SRL

Ce cifră de afaceri are RMN-TEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.652.035 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 988.431 lei.
RMN-TEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RMN-TEST SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are RMN-TEST SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RMN-TEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 766.890 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RMN-TEST SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RMN-TEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RMN-TEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .