DEPES SRL

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

DEPES SRL (CUI 26374718) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 7 ianuarie 2010, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.369.536 lei, profit net de 719.424 lei, datorii de 1.428.997 lei, capitaluri proprii de 721.664 lei, 40 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.88 x
Tendință
-5.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.369.536lei

Venituri totale

7.605.189lei

Rezultat net

719.424lei

Datorii

1.428.997lei

Capitaluri proprii

721.664lei

Capital de lucru

-176.059lei

Salariați

40

Cifră de afaceri pe salariat

184.238lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/17/2010
Data înregistrării
7 ianuarie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. BRAZDA LUI NOVAC, NR.77D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,6%
Profitul, față de anul trecut
-43,5%
Creștere anuală compusă
+26,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.67%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.88 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate9.76%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare78.55%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-5.6%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA682010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate566.230lei
I2Active circulante1.252.938lei
I3Stocuri108.333lei
I4Creanțe756.014lei
I5Casa și conturi la bănci388.591lei
I6Cheltuieli în avans331.493lei

Pasiv

I7Datorii1.428.997lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri721.664lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.369.536lei
I14Venituri totale7.605.189lei
I15Cheltuieli totale6.748.699lei
I16Profit brut856.490lei
I18Profit net719.424lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați40

Indicatori · 2025

Marjă netă9,76%
Marjă brută11,62%
Rentabilitatea capitalurilor99,69%
Rentabilitatea activelor39,55%
Grad de îndatorare78,55%
Lichiditate curentă0,88
Cifră de afaceri pe salariat184.238lei
Fond de rulment-176.059lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-5,6%
Creștere anuală compusă
26,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre DEPES SRL

Ce cifră de afaceri are DEPES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.369.536 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 719.424 lei.
DEPES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DEPES SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are DEPES SRL?
40 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DEPES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.428.997 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DEPES SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DEPES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DEPES SRL?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .