FIRST HAND SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

FIRST HAND SRL (CUI 26113810) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Geoagiu Orş. Geoagiu, HUNEDOARA, înregistrată la 16 octombrie 2009, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 52.257.230 lei, profit net de 1.973.689 lei, datorii de 6.273.917 lei, capitaluri proprii de 8.148.899 lei, 72 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.87 x
Profitabilitate
3.78%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

52.257.230lei

Venituri totale

52.268.483lei

Rezultat net

1.973.689lei

Datorii

6.273.917lei

Capitaluri proprii

8.148.899lei

Capital de lucru

-810.922lei

Salariați

72

Cifră de afaceri pe salariat

725.795lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/1013/2009
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2009001013202
Data înregistrării
16 octombrie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT GEOAGIU ORŞ. GEOAGIU, STR. TEILOR, NR.73 A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,3%
Profitul, față de anul trecut
+61,9%
Creștere anuală compusă
+47%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.5%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.78%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare43.5%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință6.34%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA762010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.959.821lei
I2Active circulante5.462.995lei
I3Stocuri4.166.283lei
I4Creanțe347.328lei
I5Casa și conturi la bănci949.384lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.273.917lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.148.899lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă52.257.230lei
I14Venituri totale52.268.483lei
I15Cheltuieli totale49.984.013lei
I16Profit brut2.284.470lei
I18Profit net1.973.689lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați72

Indicatori · 2025

Marjă netă3,78%
Marjă brută4,37%
Rentabilitatea capitalurilor24,22%
Rentabilitatea activelor13,68%
Grad de îndatorare43,5%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat725.795lei
Fond de rulment-810.922lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
6,34%
Creștere anuală compusă
47,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre FIRST HAND SRL

Ce cifră de afaceri are FIRST HAND SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 52.257.230 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.973.689 lei.
FIRST HAND SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FIRST HAND SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are FIRST HAND SRL?
72 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FIRST HAND SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.273.917 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FIRST HAND SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FIRST HAND SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FIRST HAND SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .