BALKY COM SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

BALKY COM SRL (CUI 26100844) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 14 octombrie 2009, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 106.531.342 lei, profit net de 144.594 lei, datorii de 375.723.235 lei, capitaluri proprii de -11.925.936 lei, 298 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 21 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

21

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

21 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-3.28%
Îndatorare
103.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

106.531.342lei

Venituri totale

138.603.650lei

Rezultat net

144.594lei

Datorii

375.723.235lei

Capitaluri proprii

-11.925.936lei

Capital de lucru

-294.133.464lei

Salariați

298

Cifră de afaceri pe salariat

357.488lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023017139406
Data înregistrării
14 octombrie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.172-176, CLĂDIREA A. CORP A2. CAMERA 17, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,9%
Profitul, față de anul trecut
+101,1%
Creștere anuală compusă
+58,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

21clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-3.28%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.22 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.14%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare103.27%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință18.91%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA2120092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate282.226.351lei
I2Active circulante81.589.771lei
I3Stocuri59.247.602lei
I4Creanțe16.699.314lei
I5Casa și conturi la bănci5.642.855lei
I6Cheltuieli în avans507.298lei

Pasiv

I7Datorii375.723.235lei
I8Venituri în avans526.121lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-11.925.936lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă106.531.342lei
I14Venituri totale138.603.650lei
I15Cheltuieli totale138.286.142lei
I16Profit brut317.508lei
I18Profit net144.594lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați298

Indicatori · 2025

Marjă netă0,14%
Marjă brută0,3%
Rentabilitatea capitalurilor-1,21%
Rentabilitatea activelor0,04%
Grad de îndatorare103,27%
Lichiditate curentă0,22
Cifră de afaceri pe salariat357.488lei
Fond de rulment-294.133.464lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
18,91%
Creștere anuală compusă
58,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre BALKY COM SRL

Ce cifră de afaceri are BALKY COM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 106.531.342 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 144.594 lei.
BALKY COM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BALKY COM SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are BALKY COM SRL?
298 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BALKY COM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 375.723.235 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BALKY COM SRL?
21 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BALKY COM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BALKY COM SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .