BEST ENGINE SRL

Activă

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

BEST ENGINE SRL (CUI 26052542) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 1 octombrie 2009, cu activitatea principală „repararea și întreținerea autovehiculelor” (CAEN 9531).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.303.091 lei, profit net de 3.406.315 lei, datorii de 20.904.938 lei, capitaluri proprii de 7.388.226 lei, 38 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.21%
Solvabilitate
28.35%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.303.091lei

Venituri totale

17.119.574lei

Rezultat net

3.406.315lei

Datorii

20.904.938lei

Capitaluri proprii

7.388.226lei

Capital de lucru

3.570.466lei

Salariați

38

Cifră de afaceri pe salariat

429.029lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/1739/2009
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2009001739353
Data înregistrării
1 octombrie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. CPT. DAMSESCU, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+28,7%
Profitul, față de anul trecut
+73,8%
Creștere anuală compusă
+30,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate20.89%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare80.21%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință28.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.588.087lei
I2Active circulante24.475.404lei
I3Stocuri1.492.395lei
I4Creanțe8.810.975lei
I5Casa și conturi la bănci292.420lei
I6Cheltuieli în avans2.229.673lei

Pasiv

I7Datorii20.904.938lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.388.226lei
I11Capital subscris vărsat500.250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.303.091lei
I14Venituri totale17.119.574lei
I15Cheltuieli totale13.120.931lei
I16Profit brut3.998.643lei
I18Profit net3.406.315lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați38

Indicatori · 2025

Marjă netă20,89%
Marjă brută24,53%
Rentabilitatea capitalurilor46,1%
Rentabilitatea activelor13,07%
Grad de îndatorare80,21%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat429.029lei
Fond de rulment3.570.466lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
28,7%
Creștere anuală compusă
30,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre BEST ENGINE SRL

Ce cifră de afaceri are BEST ENGINE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.303.091 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.406.315 lei.
BEST ENGINE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BEST ENGINE SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are BEST ENGINE SRL?
38 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BEST ENGINE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.904.938 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BEST ENGINE SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BEST ENGINE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BEST ENGINE SRL?
Activitatea principală este CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .