ECUMENIC FUNERAR SA

Activă

9630 Activități de pompe funebre și similare

ECUMENIC FUNERAR SA (CUI 26024267) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 24 septembrie 2009, cu activitatea principală „activități de pompe funebre și similare” (CAEN 9630).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.809.714 lei, profit net de 27.933 lei, datorii de 882.708 lei, capitaluri proprii de 2.080.113 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-50.34%
Profitabilitate
1.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.809.714lei

Venituri totale

1.822.906lei

Rezultat net

27.933lei

Datorii

882.708lei

Capitaluri proprii

2.080.113lei

Capital de lucru

1.135.316lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

201.079lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000550285
Data înregistrării
24 septembrie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
9630 — Activități de pompe funebre și similare
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. CAZĂRMII, NR.14, BL.14, SC.B, ET.1, AP.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-50,3%
Profitul, față de anul trecut
-98%
Creștere anuală compusă
+18%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate70.54%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.29 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.54%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare29.93%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-50.34%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate930.755lei
I2Active circulante2.018.024lei
I3Stocuri371.069lei
I4Creanțe1.599.968lei
I5Casa și conturi la bănci46.987lei
I6Cheltuieli în avans14.042lei

Pasiv

I7Datorii882.708lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.080.113lei
I11Capital subscris vărsat340.400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.809.714lei
I14Venituri totale1.822.906lei
I15Cheltuieli totale1.783.137lei
I16Profit brut39.769lei
I18Profit net27.933lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă1,54%
Marjă brută2,2%
Rentabilitatea capitalurilor1,34%
Rentabilitatea activelor0,95%
Grad de îndatorare29,93%
Lichiditate curentă2,29
Cifră de afaceri pe salariat201.079lei
Fond de rulment1.135.316lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
-50,34%
Creștere anuală compusă
17,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9630 Activități de pompe funebre și similare

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre ECUMENIC FUNERAR SA

Ce cifră de afaceri are ECUMENIC FUNERAR SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.809.714 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.933 lei.
ECUMENIC FUNERAR SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ECUMENIC FUNERAR SA?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are ECUMENIC FUNERAR SA?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ECUMENIC FUNERAR SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 882.708 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ECUMENIC FUNERAR SA?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ECUMENIC FUNERAR SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ECUMENIC FUNERAR SA?
Activitatea principală este CAEN 9630 — Activități de pompe funebre și similare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .