DIAVERUM ROMANIA SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

DIAVERUM ROMANIA SRL (CUI 25934329) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 25 august 2009, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 472.132.902 lei, profit net de 19.665.147 lei, datorii de 163.984.342 lei, capitaluri proprii de 106.052.028 lei, 1.217 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.87 x
Îndatorare
61.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

472.132.902lei

Venituri totale

475.536.526lei

Rezultat net

19.665.147lei

Datorii

163.984.342lei

Capitaluri proprii

106.052.028lei

Capital de lucru

-21.347.068lei

Salariați

1.217

Cifră de afaceri pe salariat

387.948lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009009162407
Data înregistrării
25 august 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, PŢA CHARLES DE GAULLE, NR.15, ET.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,5%
Profitul, față de anul trecut
+138,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.66%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.17%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare61.33%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință12.54%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6420092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate124.760.813lei
I2Active circulante142.637.274lei
I3Stocuri10.472.032lei
I4Creanțe102.306.546lei
I5Casa și conturi la bănci29.858.696lei
I6Cheltuieli în avans2.901.851lei

Pasiv

I7Datorii163.984.342lei
I8Venituri în avans263.568lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri106.052.028lei
I11Capital subscris vărsat168.090.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă472.132.902lei
I14Venituri totale475.536.526lei
I15Cheltuieli totale451.583.102lei
I16Profit brut23.953.424lei
I18Profit net19.665.147lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.217

Indicatori · 2025

Marjă netă4,17%
Marjă brută5,07%
Rentabilitatea capitalurilor18,54%
Rentabilitatea activelor7,35%
Grad de îndatorare61,33%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat387.948lei
Fond de rulment-21.347.068lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
12,54%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre DIAVERUM ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are DIAVERUM ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 472.132.902 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 19.665.147 lei.
DIAVERUM ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DIAVERUM ROMANIA SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are DIAVERUM ROMANIA SRL?
1.217 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DIAVERUM ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 163.984.342 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DIAVERUM ROMANIA SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DIAVERUM ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DIAVERUM ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .