MARVI LOGISTIC SRL

Activă

5225 Activități de servicii logistice

MARVI LOGISTIC SRL (CUI 25858736) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Olteni Com. Bujoreni, VÂLCEA, înregistrată la 6 august 2009, cu activitatea principală „activități de servicii logistice” (CAEN 5225).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 103.492.795 lei, profit net de 3.585.213 lei, datorii de 19.045.173 lei, capitaluri proprii de 19.901.960 lei, 260 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.39%
Profitabilitate
3.46%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

103.492.795lei

Venituri totale

105.477.690lei

Rezultat net

3.585.213lei

Datorii

19.045.173lei

Capitaluri proprii

19.901.960lei

Capital de lucru

5.576.535lei

Salariați

260

Cifră de afaceri pe salariat

398.049lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000400380
Data înregistrării
6 august 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
5225 — Activități de servicii logistice
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT OLTENI COM. BUJORENI, G OLTENI, NR.315

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,4%
Profitul, față de anul trecut
-54,8%
Creștere anuală compusă
+31,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.14%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.46%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare50.85%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-9.39%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate12.831.913lei
I2Active circulante24.621.708lei
I3Stocuri11.791.249lei
I4Creanțe7.323.645lei
I5Casa și conturi la bănci5.506.814lei
I6Cheltuieli în avans1.493.512lei

Pasiv

I7Datorii19.045.173lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.901.960lei
I11Capital subscris vărsat500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă103.492.795lei
I14Venituri totale105.477.690lei
I15Cheltuieli totale101.265.858lei
I16Profit brut4.211.832lei
I18Profit net3.585.213lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați260

Indicatori · 2025

Marjă netă3,46%
Marjă brută4,07%
Rentabilitatea capitalurilor18,01%
Rentabilitatea activelor9,57%
Grad de îndatorare50,85%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat398.049lei
Fond de rulment5.576.535lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-9,39%
Creștere anuală compusă
31,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre MARVI LOGISTIC SRL

Ce cifră de afaceri are MARVI LOGISTIC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 103.492.795 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.585.213 lei.
MARVI LOGISTIC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARVI LOGISTIC SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are MARVI LOGISTIC SRL?
260 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARVI LOGISTIC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 19.045.173 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARVI LOGISTIC SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARVI LOGISTIC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARVI LOGISTIC SRL?
Activitatea principală este CAEN 5225 — Activități de servicii logistice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .