FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.

Activă

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L. (CUI 25672635) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cristeşti Com. Cristeşti, MUREŞ, înregistrată la 16 iunie 2009, cu activitatea principală „repararea și întreținerea autovehiculelor” (CAEN 9531).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.905.192 lei, profit net de 1.470.866 lei, datorii de 4.432.741 lei, capitaluri proprii de 1.978.177 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
65.06%
Solvabilitate
29.04%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.905.192lei

Venituri totale

17.064.419lei

Rezultat net

1.470.866lei

Datorii

4.432.741lei

Capitaluri proprii

1.978.177lei

Capital de lucru

1.825.279lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

483.005lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000587263
Data înregistrării
16 iunie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT CRISTEŞTI COM. CRISTEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.801E

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,9%
Profitul, față de anul trecut
+45%
Creștere anuală compusă
+76%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.04%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.41 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.7%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare65.06%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1.87%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate555.048lei
I2Active circulante6.258.020lei
I3Stocuri3.511.592lei
I4Creanțe2.005.168lei
I5Casa și conturi la bănci741.260lei
I6Cheltuieli în avans61.197lei

Pasiv

I7Datorii4.432.741lei
I8Venituri în avans460.977lei
I9Provizioane2.370lei
I10Capitaluri1.978.177lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.905.192lei
I14Venituri totale17.064.419lei
I15Cheltuieli totale15.406.096lei
I16Profit brut1.658.323lei
I18Profit net1.470.866lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă8,7%
Marjă brută9,81%
Rentabilitatea capitalurilor74,35%
Rentabilitatea activelor21,59%
Grad de îndatorare65,06%
Lichiditate curentă1,41
Cifră de afaceri pe salariat483.005lei
Fond de rulment1.825.279lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
1,87%
Creștere anuală compusă
75,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.905.192 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.470.866 lei.
FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.432.741 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FOMCO TRUCK SERVICE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .