"BEM-BALOGH" SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

"BEM-BALOGH" SRL (CUI 2566570) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 23 octombrie 1992, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.605.210 lei, profit net de 404.190 lei, datorii de 2.812.904 lei, capitaluri proprii de 2.531.254 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.43%
Lichiditate
1.11 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.605.210lei

Venituri totale

16.693.198lei

Rezultat net

404.190lei

Datorii

2.812.904lei

Capitaluri proprii

2.531.254lei

Capital de lucru

295.710lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

790.724lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1992000156142
Data înregistrării
23 octombrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. VOICAN, NR.45

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,2%
Profitul, față de anul trecut
-5,9%
Creștere anuală compusă
+0,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.31%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.43%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare52.58%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință6.2%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.241.378lei
I2Active circulante3.108.614lei
I3Stocuri1.447.488lei
I4Creanțe162.564lei
I5Casa și conturi la bănci1.498.562lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.812.904lei
I8Venituri în avans5.834lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.531.254lei
I11Capital subscris vărsat128.760lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.605.210lei
I14Venituri totale16.693.198lei
I15Cheltuieli totale16.214.045lei
I16Profit brut479.153lei
I18Profit net404.190lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă2,43%
Marjă brută2,89%
Rentabilitatea capitalurilor15,97%
Rentabilitatea activelor7,55%
Grad de îndatorare52,58%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat790.724lei
Fond de rulment295.710lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
6,2%
Creștere anuală compusă
0,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre "BEM-BALOGH" SRL

Ce cifră de afaceri are "BEM-BALOGH" SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.605.210 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 404.190 lei.
"BEM-BALOGH" SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus "BEM-BALOGH" SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are "BEM-BALOGH" SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are "BEM-BALOGH" SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.812.904 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are "BEM-BALOGH" SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
"BEM-BALOGH" SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are "BEM-BALOGH" SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .