EXELIA SRL

Activă

8299 Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

EXELIA SRL (CUI 25586445) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 22 mai 2009, cu activitatea principală „alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (CAEN 8299).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 102.819.033 lei, profit net de 5.681.325 lei, datorii de 460.286 lei, capitaluri proprii de 34.239.434 lei, 767 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

102.819.033lei

Venituri totale

104.134.206lei

Rezultat net

5.681.325lei

Datorii

460.286lei

Capitaluri proprii

34.239.434lei

Capital de lucru

44.539.841lei

Salariați

767

Cifră de afaceri pe salariat

134.053lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000821084
Data înregistrării
22 mai 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. IONESCU CRUM, NR.1, CORP C2 - TOWER 2. ET.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30,4%
Profitul, față de anul trecut
+54,3%
Creștere anuală compusă
+22,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.71%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate97.77 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.53%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare1.02%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință30.36%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate225.232lei
I2Active circulante45.000.127lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe12.734.983lei
I5Casa și conturi la bănci19.001.995lei
I6Cheltuieli în avans957.011lei

Pasiv

I7Datorii460.286lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane11.482.650lei
I10Capitaluri34.239.434lei
I11Capital subscris vărsat8.252.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă102.819.033lei
I14Venituri totale104.134.206lei
I15Cheltuieli totale97.048.086lei
I16Profit brut7.086.120lei
I18Profit net5.681.325lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați767

Indicatori · 2025

Marjă netă5,53%
Marjă brută6,89%
Rentabilitatea capitalurilor16,59%
Rentabilitatea activelor12,56%
Grad de îndatorare1,02%
Lichiditate curentă97,77
Cifră de afaceri pe salariat134.053lei
Fond de rulment44.539.841lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
30,36%
Creștere anuală compusă
22,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8299 Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre EXELIA SRL

Ce cifră de afaceri are EXELIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 102.819.033 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.681.325 lei.
EXELIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXELIA SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are EXELIA SRL?
767 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXELIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 460.286 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXELIA SRL?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXELIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXELIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 8299 — Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .