RATIO TERM SRL

Activă

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

RATIO TERM SRL (CUI 25494198) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 28 aprilie 2009, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 25.234.882 lei, profit net de 90.913 lei, datorii de 9.372.607 lei, capitaluri proprii de 3.682.401 lei, 29 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.36%
Tendință
-6.32%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

25.234.882lei

Venituri totale

25.320.685lei

Rezultat net

90.913lei

Datorii

9.372.607lei

Capitaluri proprii

3.682.401lei

Capital de lucru

2.085.226lei

Salariați

29

Cifră de afaceri pe salariat

870.168lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/365/2009
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2009000365302
Data înregistrării
28 aprilie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. CORVINILOR, NR.25, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,3%
Profitul, față de anul trecut
-54,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.7%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.22 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.36%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare70.51%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-6.32%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6020092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.834.190lei
I2Active circulante11.457.833lei
I3Stocuri8.912.596lei
I4Creanțe2.327.212lei
I5Casa și conturi la bănci218.025lei
I6Cheltuieli în avans42.296lei

Pasiv

I7Datorii9.372.607lei
I8Venituri în avans279.311lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.682.401lei
I11Capital subscris vărsat42.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă25.234.882lei
I14Venituri totale25.320.685lei
I15Cheltuieli totale25.195.119lei
I16Profit brut125.566lei
I18Profit net90.913lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați29

Indicatori · 2025

Marjă netă0,36%
Marjă brută0,5%
Rentabilitatea capitalurilor2,47%
Rentabilitatea activelor0,68%
Grad de îndatorare70,51%
Lichiditate curentă1,22
Cifră de afaceri pe salariat870.168lei
Fond de rulment2.085.226lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-6,32%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre RATIO TERM SRL

Ce cifră de afaceri are RATIO TERM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 25.234.882 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 90.913 lei.
RATIO TERM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RATIO TERM SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are RATIO TERM SRL?
29 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RATIO TERM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.372.607 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RATIO TERM SRL?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RATIO TERM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RATIO TERM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .