NICKOMATT CONSTRUCTION SRL

Activă

7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management

NICKOMATT CONSTRUCTION SRL (CUI 25457173) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Trestieni Com. Ulmi, GIURGIU, înregistrată la 16 aprilie 2009, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management” (CAEN 7022).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2016. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2016: cifră de afaceri 554.454 lei, profit net de 28.126 lei, datorii de 186.188 lei, capitaluri proprii de 120.986 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2016: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.59 x
Îndatorare
60.61%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

554.454lei

Venituri totale

554.454lei

Rezultat net

28.126lei

Datorii

186.188lei

Capitaluri proprii

120.986lei

Capital de lucru

-75.548lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

79.208lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J52/238/2009
Data înregistrării
16 aprilie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT TRESTIENI COM. ULMI, NR.818

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

5 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025. Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 7.500 la 22.500 lei pentru toți cei 5 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2010–2016, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2015
+83,3%
Profitul, față de anul trecut
-70,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2016

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.39%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.59 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.07%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare60.61%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință83.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2016, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA742010201120122013201420152016

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2010–2016 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate196.534lei
I2Active circulante110.640lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe16.458lei
I5Casa și conturi la bănci94.182lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii186.188lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri120.986lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă554.454lei
I14Venituri totale554.454lei
I15Cheltuieli totale520.784lei
I16Profit brut33.670lei
I18Profit net28.126lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2016

Marjă netă5,07%
Marjă brută6,07%
Rentabilitatea capitalurilor23,25%
Rentabilitatea activelor9,16%
Grad de îndatorare60,61%
Lichiditate curentă0,59
Cifră de afaceri pe salariat79.208lei
Fond de rulment-75.548lei

Cifra de afaceri în timp

20102016
Creștere în ultimul an
83,3%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre NICKOMATT CONSTRUCTION SRL

Ce cifră de afaceri are NICKOMATT CONSTRUCTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2016, cifra de afaceri a fost 554.454 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 28.126 lei.
NICKOMATT CONSTRUCTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NICKOMATT CONSTRUCTION SRL?
7 bilanțuri, din 2010 până în 2016. Nu apar depuse situațiile pentru 2021, 2022, 2023, 2024 și 2025.
Câți angajați are NICKOMATT CONSTRUCTION SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2016.
Ce datorii are NICKOMATT CONSTRUCTION SRL?
În bilanțul pe 2016, firma raportează datorii totale de 186.188 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NICKOMATT CONSTRUCTION SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NICKOMATT CONSTRUCTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NICKOMATT CONSTRUCTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .