CANCOM ROMANIA S.R.L.

Activă

6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CANCOM ROMANIA S.R.L. (CUI 25416050) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 aprilie 2009, cu activitatea principală „alte activități de servicii privind tehnologia informației” (CAEN 6290).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 238.375.658 lei, profit net de 7.297.764 lei, datorii de 96.266.170 lei, capitaluri proprii de 18.160.296 lei, 45 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
82.65%
Solvabilitate
15.59%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

238.375.658lei

Venituri totale

240.358.276lei

Rezultat net

7.297.764lei

Datorii

96.266.170lei

Capitaluri proprii

18.160.296lei

Capital de lucru

10.070.290lei

Salariați

45

Cifră de afaceri pe salariat

5.297.237lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009010592406
Data înregistrării
8 aprilie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
6290 — Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, PȚA MONTREAL, NR.10, ARIPA E. WORLD TRADE CENTER BUCURESTI SA, ET.II

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,6%
Profitul, față de anul trecut
+5,2%
Creștere anuală compusă
+35,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.59%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.06%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare82.65%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință3.61%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA652010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.143.769lei
I2Active circulante106.336.460lei
I3Stocuri12.284.614lei
I4Creanțe73.961.956lei
I5Casa și conturi la bănci20.089.890lei
I6Cheltuieli în avans2.014.742lei

Pasiv

I7Datorii96.266.170lei
I8Venituri în avans4.068.505lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri18.160.296lei
I11Capital subscris vărsat9.052.110lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă238.375.658lei
I14Venituri totale240.358.276lei
I15Cheltuieli totale230.826.470lei
I16Profit brut9.531.806lei
I18Profit net7.297.764lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați45

Indicatori · 2025

Marjă netă3,06%
Marjă brută4%
Rentabilitatea capitalurilor40,19%
Rentabilitatea activelor6,27%
Grad de îndatorare82,65%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat5,3 mil.lei
Fond de rulment10.070.290lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
3,61%
Creștere anuală compusă
35,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre CANCOM ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CANCOM ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 238.375.658 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.297.764 lei.
CANCOM ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CANCOM ROMANIA S.R.L.?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are CANCOM ROMANIA S.R.L.?
45 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CANCOM ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 96.266.170 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CANCOM ROMANIA S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CANCOM ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CANCOM ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6290 — Alte activități de servicii privind tehnologia informației.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .