MONDUS SRL

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

MONDUS SRL (CUI 25325164) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Fălticeni, SUCEAVA, înregistrată la 23 martie 2009, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 601.197 lei, profit net de 5.323 lei, datorii de 72.241 lei, capitaluri proprii de 74.457 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.99 x
Profitabilitate
0.89%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

601.197lei

Venituri totale

670.973lei

Rezultat net

5.323lei

Datorii

72.241lei

Capitaluri proprii

74.457lei

Capital de lucru

-419lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

75.150lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/273/2009
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2009000273333
Data înregistrării
23 martie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. FĂLTICENI, STR. ŢĂRĂNCUŢEI, NR.19, NR. CADASTRAL 38355-C6-U26-U17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,7%
Profitul, față de anul trecut
+5,2%
Creștere anuală compusă
+7,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.76%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.89%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare49.24%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.68%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate74.876lei
I2Active circulante71.822lei
I3Stocuri30.476lei
I4Creanțe12.315lei
I5Casa și conturi la bănci29.031lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii72.241lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri74.457lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă601.197lei
I14Venituri totale670.973lei
I15Cheltuieli totale664.624lei
I16Profit brut6.349lei
I18Profit net5.323lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă0,89%
Marjă brută1,06%
Rentabilitatea capitalurilor7,15%
Rentabilitatea activelor3,63%
Grad de îndatorare49,24%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat75.150lei
Fond de rulment-419lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
0,68%
Creștere anuală compusă
7,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre MONDUS SRL

Ce cifră de afaceri are MONDUS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 601.197 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.323 lei.
MONDUS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MONDUS SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are MONDUS SRL?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MONDUS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 72.241 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MONDUS SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MONDUS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MONDUS SRL?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .