ML VIP GUARD SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

ML VIP GUARD SRL (CUI 25319677) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 20 martie 2009, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.353.736 lei, profit net de 506.667 lei, datorii de 1.216.945 lei, capitaluri proprii de 540.539 lei, 123 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.31 x
Îndatorare
69.24%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.353.736lei

Venituri totale

7.354.334lei

Rezultat net

506.667lei

Datorii

1.216.945lei

Capitaluri proprii

540.539lei

Capital de lucru

-838.361lei

Salariați

123

Cifră de afaceri pe salariat

59.786lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000687129
Data înregistrării
20 martie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. TURZII, NR.239C, ET.PARTER, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,6%
Profitul, față de anul trecut
-31,6%
Creștere anuală compusă
+102%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.76%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.31 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate6.89%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare69.24%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință6.62%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6620092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.378.900lei
I2Active circulante378.584lei
I3Stocuri38.428lei
I4Creanțe334.413lei
I5Casa și conturi la bănci5.743lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.216.945lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri540.539lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.353.736lei
I14Venituri totale7.354.334lei
I15Cheltuieli totale6.735.573lei
I16Profit brut618.761lei
I18Profit net506.667lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați123

Indicatori · 2025

Marjă netă6,89%
Marjă brută8,41%
Rentabilitatea capitalurilor93,73%
Rentabilitatea activelor28,83%
Grad de îndatorare69,24%
Lichiditate curentă0,31
Cifră de afaceri pe salariat59.786lei
Fond de rulment-838.361lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
6,62%
Creștere anuală compusă
101,96%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ML VIP GUARD SRL

Ce cifră de afaceri are ML VIP GUARD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.353.736 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 506.667 lei.
ML VIP GUARD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ML VIP GUARD SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are ML VIP GUARD SRL?
123 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ML VIP GUARD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.216.945 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ML VIP GUARD SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ML VIP GUARD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ML VIP GUARD SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .