MADO CORPORATION SRL

Activă

5611 Restaurante

MADO CORPORATION SRL (CUI 25308163) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Brătuleni Com. Miroslava, IAŞI, înregistrată la 18 martie 2009, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 58.694.485 lei, profit net de 145.807 lei, datorii de 8.486.410 lei, capitaluri proprii de 7.170.307 lei, 155 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.76 x
Profitabilitate
0.25%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

58.694.485lei

Venituri totale

60.023.405lei

Rezultat net

145.807lei

Datorii

8.486.410lei

Capitaluri proprii

7.170.307lei

Capital de lucru

-2.025.602lei

Salariați

155

Cifră de afaceri pe salariat

378.674lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000625222
Data înregistrării
18 martie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT BRĂTULENI COM. MIROSLAVA, STR. INDUSTRIILOR, NR.32, CORP BIROURI. BIROURILE 6-7, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,3%
Profitul, față de anul trecut
-64,6%
Creștere anuală compusă
+19,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.65%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.76 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.25%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare55.21%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință5.26%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.910.508lei
I2Active circulante6.460.808lei
I3Stocuri4.181.615lei
I4Creanțe424.828lei
I5Casa și conturi la bănci1.854.365lei
I6Cheltuieli în avans630.844lei

Pasiv

I7Datorii8.486.410lei
I8Venituri în avans345.443lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.170.307lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă58.694.485lei
I14Venituri totale60.023.405lei
I15Cheltuieli totale59.834.316lei
I16Profit brut189.089lei
I18Profit net145.807lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați155

Indicatori · 2025

Marjă netă0,25%
Marjă brută0,32%
Rentabilitatea capitalurilor2,03%
Rentabilitatea activelor0,95%
Grad de îndatorare55,21%
Lichiditate curentă0,76
Cifră de afaceri pe salariat378.674lei
Fond de rulment-2.025.602lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
5,26%
Creștere anuală compusă
19,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre MADO CORPORATION SRL

Ce cifră de afaceri are MADO CORPORATION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 58.694.485 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 145.807 lei.
MADO CORPORATION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MADO CORPORATION SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are MADO CORPORATION SRL?
155 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MADO CORPORATION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.486.410 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MADO CORPORATION SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MADO CORPORATION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MADO CORPORATION SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .