VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.

Activă

2825 Fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic

VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L. (CUI 25202340) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Ghimbav, BRAŞOV, înregistrată la 27 februarie 2009, cu activitatea principală „fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic” (CAEN 2825).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 202.168.926 lei, profit net de 9.674.906 lei, datorii de 57.045.405 lei, capitaluri proprii de 37.291.798 lei, 144 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.79%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

202.168.926lei

Venituri totale

202.736.274lei

Rezultat net

9.674.906lei

Datorii

57.045.405lei

Capitaluri proprii

37.291.798lei

Capital de lucru

29.840.726lei

Salariați

144

Cifră de afaceri pe salariat

1.403.951lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J08/1396/2009
Data înregistrării
27 februarie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
2825 — Fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
Sediu social
JUD. BRAŞOV, ORŞ. GHIMBAV, STR. HERMANN OBERTH, NR.23, HALA H1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,5%
Profitul, față de anul trecut
+54,5%
Creștere anuală compusă
+51,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.18%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.52 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.79%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare59.94%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință25.54%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8620092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.288.998lei
I2Active circulante86.886.131lei
I3Stocuri34.276.501lei
I4Creanțe48.474.401lei
I5Casa și conturi la bănci4.135.229lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii57.045.405lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane837.926lei
I10Capitaluri37.291.798lei
I11Capital subscris vărsat5.000.190lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă202.168.926lei
I14Venituri totale202.736.274lei
I15Cheltuieli totale191.432.159lei
I16Profit brut11.304.115lei
I18Profit net9.674.906lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați144

Indicatori · 2025

Marjă netă4,79%
Marjă brută5,59%
Rentabilitatea capitalurilor25,94%
Rentabilitatea activelor10,17%
Grad de îndatorare59,94%
Lichiditate curentă1,52
Cifră de afaceri pe salariat1,4 mil.lei
Fond de rulment29.840.726lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
25,54%
Creștere anuală compusă
51,58%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exceptând echipamentele de uz casnic

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 202.168.926 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.674.906 lei.
VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.?
144 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 57.045.405 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VESTAS AIRCOIL ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2825 — Fabricarea echipamentelor de ventilaţie şi frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .