2M SILVCONCEPT SRL

Activă

8292 Activităţi de ambalare

2M SILVCONCEPT SRL (CUI 25191224) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale, ILFOV, înregistrată la 25 februarie 2009, cu activitatea principală „activităţi de ambalare” (CAEN 8292).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 3.506.563 lei, profit net de 342.912 lei, datorii de 950.781 lei, capitaluri proprii de 90.455 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
91.31%
Solvabilitate
8.69%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.506.563lei

Venituri totale

4.229.475lei

Rezultat net

342.912lei

Datorii

950.781lei

Capitaluri proprii

90.455lei

Capital de lucru

56.891lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

103.134lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/1728/2017
Data înregistrării
25 februarie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
8292 — Activităţi de ambalare
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT DRAGOMIREŞTI-DEAL COM. DRAGOMIREŞTI-VALE, STR. DE 287/1, BL.CLADIREA D-01, ET.P, AP.BIROUL 07

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2011–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+50,9%
Profitul, față de anul trecut
-40,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.69%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.78%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare91.31%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință50.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2011–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6320112012201320142015201620172018201920202021202220232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2011–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate33.564lei
I2Active circulante1.007.672lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe965.354lei
I5Casa și conturi la bănci42.318lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii950.781lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri90.455lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.506.563lei
I14Venituri totale4.229.475lei
I15Cheltuieli totale3.771.859lei
I16Profit brut457.616lei
I18Profit net342.912lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2024

Marjă netă9,78%
Marjă brută13,05%
Rentabilitatea capitalurilor379,1%
Rentabilitatea activelor32,93%
Grad de îndatorare91,31%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat103.134lei
Fond de rulment56.891lei

Cifra de afaceri în timp

20112024
Creștere în ultimul an
50,89%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8292 Activități de ambalare

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre 2M SILVCONCEPT SRL

Ce cifră de afaceri are 2M SILVCONCEPT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 3.506.563 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 342.912 lei.
2M SILVCONCEPT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus 2M SILVCONCEPT SRL?
14 bilanțuri, din 2011 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are 2M SILVCONCEPT SRL?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are 2M SILVCONCEPT SRL?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 950.781 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are 2M SILVCONCEPT SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
2M SILVCONCEPT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are 2M SILVCONCEPT SRL?
Activitatea principală este CAEN 8292 — Activităţi de ambalare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .