BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL (CUI 25184383) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Vălenii de Munte, PRAHOVA, înregistrată la 24 februarie 2009, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 289.109.756 lei, profit net de 33.836.430 lei, datorii de 74.185.396 lei, capitaluri proprii de 112.381.404 lei, 328 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-10.78%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

289.109.756lei

Venituri totale

296.041.125lei

Rezultat net

33.836.430lei

Datorii

74.185.396lei

Capitaluri proprii

112.381.404lei

Capital de lucru

43.839.211lei

Salariați

328

Cifră de afaceri pe salariat

881.432lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/332/2009
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2009000332294
Data înregistrării
24 februarie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. PRAHOVA, ORŞ. VĂLENII DE MUNTE, FDT. ALEXANDRU VLAHUŢĂ, NR.1, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,8%
Profitul, față de anul trecut
-18,2%
Creștere anuală compusă
+36,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate61.43%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.59 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate11.7%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare40.55%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-10.78%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate64.910.346lei
I2Active circulante118.024.607lei
I3Stocuri1.613.538lei
I4Creanțe108.912.124lei
I5Casa și conturi la bănci7.498.945lei
I6Cheltuieli în avans3.936.025lei

Pasiv

I7Datorii74.185.396lei
I8Venituri în avans304.178lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri112.381.404lei
I11Capital subscris vărsat5.000.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă289.109.756lei
I14Venituri totale296.041.125lei
I15Cheltuieli totale258.204.151lei
I16Profit brut37.836.974lei
I18Profit net33.836.430lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați328

Indicatori · 2025

Marjă netă11,7%
Marjă brută13,09%
Rentabilitatea capitalurilor30,11%
Rentabilitatea activelor18,5%
Grad de îndatorare40,55%
Lichiditate curentă1,59
Cifră de afaceri pe salariat881.432lei
Fond de rulment43.839.211lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-10,78%
Creștere anuală compusă
36,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL

Ce cifră de afaceri are BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 289.109.756 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 33.836.430 lei.
BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL?
328 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 74.185.396 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BINAR SPEED EXCLUSIVE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .