EVO CONCEPT LC SRL

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

EVO CONCEPT LC SRL (CUI 25037048) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 30 ianuarie 2009, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.960.847 lei, profit net de 791.258 lei, datorii de 2.578.710 lei, capitaluri proprii de 791.458 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.47 x
Îndatorare
76.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.960.847lei

Venituri totale

1.973.906lei

Rezultat net

791.258lei

Datorii

2.578.710lei

Capitaluri proprii

791.458lei

Capital de lucru

-1.360.560lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

178.259lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J28/87/2009
Data înregistrării
30 ianuarie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. LIPSCANI, NR.27

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,7%
Profitul, față de anul trecut
+46,3%
Creștere anuală compusă
+45,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.48%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.47 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate40.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință4.72%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6420092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.152.018lei
I2Active circulante1.218.150lei
I3Stocuri70.521lei
I4Creanțe727.525lei
I5Casa și conturi la bănci420.104lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.578.710lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri791.458lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.960.847lei
I14Venituri totale1.973.906lei
I15Cheltuieli totale1.032.790lei
I16Profit brut941.116lei
I18Profit net791.258lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă40,35%
Marjă brută48%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor23,48%
Grad de îndatorare76,52%
Lichiditate curentă0,47
Cifră de afaceri pe salariat178.259lei
Fond de rulment-1.360.560lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
4,72%
Creștere anuală compusă
45,29%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre EVO CONCEPT LC SRL

Ce cifră de afaceri are EVO CONCEPT LC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.960.847 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 791.258 lei.
EVO CONCEPT LC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EVO CONCEPT LC SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are EVO CONCEPT LC SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EVO CONCEPT LC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.578.710 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EVO CONCEPT LC SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EVO CONCEPT LC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EVO CONCEPT LC SRL?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .