GAP AUTO SRL

Activă

4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor

GAP AUTO SRL (CUI 24990851) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Târgu Lăpuş, MARAMUREŞ, înregistrată la 23 ianuarie 2009, cu activitatea principală „întreţinerea şi repararea autovehiculelor” (CAEN 4520).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.759.565 lei, profit net de 278.339 lei, datorii de 798.672 lei, capitaluri proprii de 1.752.322 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.26 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.759.565lei

Venituri totale

3.924.920lei

Rezultat net

278.339lei

Datorii

798.672lei

Capitaluri proprii

1.752.322lei

Capital de lucru

209.014lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

234.973lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/72/2009
Data înregistrării
23 ianuarie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. TÂRGU LĂPUŞ, STR. ŢIBLEŞULUI, NR.109

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,1%
Profitul, față de anul trecut
-32,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate65.58%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.4%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare29.89%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință8.06%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8920092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.664.282lei
I2Active circulante1.007.686lei
I3Stocuri165.592lei
I4Creanțe463.627lei
I5Casa și conturi la bănci378.467lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii798.672lei
I8Venituri în avans120.974lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.752.322lei
I11Capital subscris vărsat1.100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.759.565lei
I14Venituri totale3.924.920lei
I15Cheltuieli totale3.596.536lei
I16Profit brut328.384lei
I18Profit net278.339lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă7,4%
Marjă brută8,73%
Rentabilitatea capitalurilor15,88%
Rentabilitatea activelor10,42%
Grad de îndatorare29,89%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat234.973lei
Fond de rulment209.014lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
8,06%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre GAP AUTO SRL

Ce cifră de afaceri are GAP AUTO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.759.565 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 278.339 lei.
GAP AUTO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GAP AUTO SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are GAP AUTO SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GAP AUTO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 798.672 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GAP AUTO SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GAP AUTO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GAP AUTO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .