GRAFFITI PLUS S.A.

Activă

7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

GRAFFITI PLUS S.A. (CUI 24980530) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 21 ianuarie 2009, cu activitatea principală „activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării” (CAEN 7330).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 64.714.904 lei, profit net de 2.880.142 lei, datorii de 16.788.226 lei, capitaluri proprii de 5.845.711 lei, 64 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
71.88%
Solvabilitate
25.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

64.714.904lei

Venituri totale

65.174.295lei

Rezultat net

2.880.142lei

Datorii

16.788.226lei

Capitaluri proprii

5.845.711lei

Capital de lucru

3.059.138lei

Salariați

64

Cifră de afaceri pe salariat

1.011.170lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000718405
Data înregistrării
21 ianuarie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
7330 — Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ION BREZOIANU, NR.23-25, CORP B, ET.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+36,1%
Profitul, față de anul trecut
+14,7%
Creștere anuală compusă
+14,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.03%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.45%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare71.88%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință36.12%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.508.525lei
I2Active circulante19.847.364lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe13.851.313lei
I5Casa și conturi la bănci5.996.051lei
I6Cheltuieli în avans182.167lei

Pasiv

I7Datorii16.788.226lei
I8Venituri în avans104.119lei
I9Provizioane800.000lei
I10Capitaluri5.845.711lei
I11Capital subscris vărsat2.500.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă64.714.904lei
I14Venituri totale65.174.295lei
I15Cheltuieli totale61.731.939lei
I16Profit brut3.442.356lei
I18Profit net2.880.142lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați64

Indicatori · 2025

Marjă netă4,45%
Marjă brută5,32%
Rentabilitatea capitalurilor49,27%
Rentabilitatea activelor12,33%
Grad de îndatorare71,88%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat1,01 mil.lei
Fond de rulment3.059.138lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
36,12%
Creștere anuală compusă
14,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre GRAFFITI PLUS S.A.

Ce cifră de afaceri are GRAFFITI PLUS S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 64.714.904 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.880.142 lei.
GRAFFITI PLUS S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRAFFITI PLUS S.A.?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are GRAFFITI PLUS S.A.?
64 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRAFFITI PLUS S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.788.226 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRAFFITI PLUS S.A.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRAFFITI PLUS S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRAFFITI PLUS S.A.?
Activitatea principală este CAEN 7330 — Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .