NERA MURESAN SECURITY SRL

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

NERA MURESAN SECURITY SRL (CUI 249720) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, CLUJ, înregistrată la 27 noiembrie 1992, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.016.795 lei, profit net de 56.587 lei, datorii de 5.810.696 lei, capitaluri proprii de 11.518.434 lei, 210 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.54 x
Profitabilitate
0.38%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.016.795lei

Venituri totale

15.039.991lei

Rezultat net

56.587lei

Datorii

5.810.696lei

Capitaluri proprii

11.518.434lei

Capital de lucru

-2.675.992lei

Salariați

210

Cifră de afaceri pe salariat

71.509lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/2553/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992002553123
Data înregistrării
27 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. SPORTULUI, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1%
Profitul, față de anul trecut
-88%
Creștere anuală compusă
+4,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.47%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.54 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.38%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare33.53%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință0.97%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.194.426lei
I2Active circulante3.134.704lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe2.443.666lei
I5Casa și conturi la bănci689.695lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.810.696lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.518.434lei
I11Capital subscris vărsat249.800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.016.795lei
I14Venituri totale15.039.991lei
I15Cheltuieli totale14.972.483lei
I16Profit brut67.508lei
I18Profit net56.587lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați210

Indicatori · 2025

Marjă netă0,38%
Marjă brută0,45%
Rentabilitatea capitalurilor0,49%
Rentabilitatea activelor0,33%
Grad de îndatorare33,53%
Lichiditate curentă0,54
Cifră de afaceri pe salariat71.509lei
Fond de rulment-2.675.992lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,97%
Creștere anuală compusă
4,48%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre NERA MURESAN SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are NERA MURESAN SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.016.795 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 56.587 lei.
NERA MURESAN SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NERA MURESAN SECURITY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NERA MURESAN SECURITY SRL?
210 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NERA MURESAN SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.810.696 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NERA MURESAN SECURITY SRL?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NERA MURESAN SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NERA MURESAN SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .