FIRST COPY 09 SRL

Activă

1812 Alte activităţi de tipărire n.c.a.

FIRST COPY 09 SRL (CUI 24942293) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 13 ianuarie 2009, cu activitatea principală „alte activităţi de tipărire n.c.a.” (CAEN 1812).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.775.251 lei, profit net de 2.760.672 lei, datorii de 756.993 lei, capitaluri proprii de 2.990.153 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.31 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.775.251lei

Venituri totale

7.796.776lei

Rezultat net

2.760.672lei

Datorii

756.993lei

Capitaluri proprii

2.990.153lei

Capital de lucru

235.947lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

485.953lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2009000333408
Data înregistrării
13 ianuarie 2009

Activitate și sediu

Activitate principală
1812 — Alte activităţi de tipărire n.c.a.
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. PRELUNGIREA GHENCEA, NR.28, BL.C5, SC.B, ET.9, AP.75

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+54,9%
Profitul, față de anul trecut
+315,3%
Creștere anuală compusă
+35,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate79.8%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate35.51%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare20.2%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință54.88%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9420092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.754.206lei
I2Active circulante992.940lei
I3Stocuri322.685lei
I4Creanțe492.396lei
I5Casa și conturi la bănci177.859lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii756.993lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.990.153lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.775.251lei
I14Venituri totale7.796.776lei
I15Cheltuieli totale4.542.238lei
I16Profit brut3.254.538lei
I18Profit net2.760.672lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă35,51%
Marjă brută41,86%
Rentabilitatea capitalurilor92,33%
Rentabilitatea activelor73,67%
Grad de îndatorare20,2%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat485.953lei
Fond de rulment235.947lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
54,88%
Creștere anuală compusă
35,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1812 Alte activități de tipărire n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FIRST COPY 09 SRL

Ce cifră de afaceri are FIRST COPY 09 SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.775.251 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.760.672 lei.
FIRST COPY 09 SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FIRST COPY 09 SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are FIRST COPY 09 SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FIRST COPY 09 SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 756.993 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FIRST COPY 09 SRL?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FIRST COPY 09 SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FIRST COPY 09 SRL?
Activitatea principală este CAEN 1812 — Alte activităţi de tipărire n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .