ZETEA SRL

Activă

5611 Restaurante

ZETEA SRL (CUI 24864560) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Medieşu Aurit Com. Medieşu Aurit, SATU MARE, înregistrată la 15 decembrie 2008, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.776.263 lei, profit net de 903.416 lei, datorii de 2.286.026 lei, capitaluri proprii de 967.328 lei, 27 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.34%
Lichiditate
0.62 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.776.263lei

Venituri totale

7.897.003lei

Rezultat net

903.416lei

Datorii

2.286.026lei

Capitaluri proprii

967.328lei

Capital de lucru

-862.433lei

Salariați

27

Cifră de afaceri pe salariat

288.010lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008001563302
Data înregistrării
15 decembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. SATU MARE, SAT MEDIEŞU AURIT COM. MEDIEŞU AURIT, STR. PRINCIPALĂ, NR.107

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+32,7%
Profitul, față de anul trecut
+2.373,7%
Creștere anuală compusă
+39,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.96%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.62 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate11.62%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare87.34%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință32.66%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.193.826lei
I2Active circulante1.423.593lei
I3Stocuri277.718lei
I4Creanțe784.130lei
I5Casa și conturi la bănci361.745lei
I6Cheltuieli în avans967.068lei

Pasiv

I7Datorii2.286.026lei
I8Venituri în avans331.133lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri967.328lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.776.263lei
I14Venituri totale7.897.003lei
I15Cheltuieli totale6.848.097lei
I16Profit brut1.048.906lei
I18Profit net903.416lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați27

Indicatori · 2025

Marjă netă11,62%
Marjă brută13,49%
Rentabilitatea capitalurilor93,39%
Rentabilitatea activelor34,52%
Grad de îndatorare87,34%
Lichiditate curentă0,62
Cifră de afaceri pe salariat288.010lei
Fond de rulment-862.433lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
32,66%
Creștere anuală compusă
39,33%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre ZETEA SRL

Ce cifră de afaceri are ZETEA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.776.263 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 903.416 lei.
ZETEA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ZETEA SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are ZETEA SRL?
27 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ZETEA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.286.026 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ZETEA SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ZETEA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ZETEA SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .