EXPLOTURISM SRL

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

EXPLOTURISM SRL (CUI 24742902) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Popeşti Com. Farcaşa, NEAMŢ, înregistrată la 14 noiembrie 2008, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.040.513 lei, profit net de 15.058 lei, datorii de 2.631.978 lei, capitaluri proprii de 3.000.979 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-49.12%
Profitabilitate
0.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.040.513lei

Venituri totale

2.129.981lei

Rezultat net

15.058lei

Datorii

2.631.978lei

Capitaluri proprii

3.000.979lei

Capital de lucru

2.454.448lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

340.086lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/1690/2008
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2008001690279
Data înregistrării
14 noiembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT POPEŞTI COM. FARCAŞA,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-49,1%
Profitul, față de anul trecut
-98,2%
Creștere anuală compusă
+1,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.7%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.93 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.74%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare47.09%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-49.12%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate502.341lei
I2Active circulante5.086.426lei
I3Stocuri1.917.894lei
I4Creanțe2.890.315lei
I5Casa și conturi la bănci278.217lei
I6Cheltuieli în avans44.190lei

Pasiv

I7Datorii2.631.978lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.000.979lei
I11Capital subscris vărsat200.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.040.513lei
I14Venituri totale2.129.981lei
I15Cheltuieli totale2.109.490lei
I16Profit brut20.491lei
I18Profit net15.058lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă0,74%
Marjă brută1%
Rentabilitatea capitalurilor0,5%
Rentabilitatea activelor0,27%
Grad de îndatorare47,09%
Lichiditate curentă1,93
Cifră de afaceri pe salariat340.086lei
Fond de rulment2.454.448lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-49,12%
Creștere anuală compusă
1,39%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre EXPLOTURISM SRL

Ce cifră de afaceri are EXPLOTURISM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.040.513 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.058 lei.
EXPLOTURISM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EXPLOTURISM SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are EXPLOTURISM SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EXPLOTURISM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.631.978 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EXPLOTURISM SRL?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EXPLOTURISM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EXPLOTURISM SRL?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .