PAVMIR AGRO SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

PAVMIR AGRO SRL (CUI 24735662) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 12 noiembrie 2008, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 78.154.674 lei, profit net de 2.210.599 lei, datorii de 27.667.534 lei, capitaluri proprii de 2.188.614 lei, 179 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 51 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

51

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

51 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
92.67%
Solvabilitate
7.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

78.154.674lei

Venituri totale

69.715.879lei

Rezultat net

2.210.599lei

Datorii

27.667.534lei

Capitaluri proprii

2.188.614lei

Capital de lucru

-443.291lei

Salariați

179

Cifră de afaceri pe salariat

436.618lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014000752173
Data înregistrării
12 noiembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. 13 DECEMBRIE, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,7%
Profitul, față de anul trecut
+13,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

51clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.33%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.98 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.83%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare92.67%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință10.67%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA51200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.631.905lei
I2Active circulante27.224.243lei
I3Stocuri18.328.248lei
I4Creanțe2.634.356lei
I5Casa și conturi la bănci6.261.639lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii27.667.534lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.188.614lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă78.154.674lei
I14Venituri totale69.715.879lei
I15Cheltuieli totale67.097.879lei
I16Profit brut2.618.000lei
I18Profit net2.210.599lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați179

Indicatori · 2025

Marjă netă2,83%
Marjă brută3,35%
Rentabilitatea capitalurilor101%
Rentabilitatea activelor7,4%
Grad de îndatorare92,67%
Lichiditate curentă0,98
Cifră de afaceri pe salariat436.618lei
Fond de rulment-443.291lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,67%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre PAVMIR AGRO SRL

Ce cifră de afaceri are PAVMIR AGRO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 78.154.674 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.210.599 lei.
PAVMIR AGRO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PAVMIR AGRO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PAVMIR AGRO SRL?
179 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PAVMIR AGRO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 27.667.534 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PAVMIR AGRO SRL?
51 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PAVMIR AGRO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PAVMIR AGRO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .