CEFAIN CONSTRUCT SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CEFAIN CONSTRUCT SRL (CUI 24721160) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Giurgiu, GIURGIU, înregistrată la 10 noiembrie 2008, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 38.681.672 lei, profit net de 9.821.552 lei, datorii de 32.100.414 lei, capitaluri proprii de 10.075.604 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.18%
Solvabilitate
23.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

38.681.672lei

Venituri totale

42.127.422lei

Rezultat net

9.821.552lei

Datorii

32.100.414lei

Capitaluri proprii

10.075.604lei

Capital de lucru

6.666.586lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

1.841.984lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000004528
Data înregistrării
10 noiembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR. PIATA 1907, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+33,7%
Profitul, față de anul trecut
+34,6%
Creștere anuală compusă
+57,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.91%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate25.39%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.18%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință33.72%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.368.977lei
I2Active circulante38.767.000lei
I3Stocuri5.931.488lei
I4Creanțe14.061.245lei
I5Casa și conturi la bănci18.774.267lei
I6Cheltuieli în avans40.041lei

Pasiv

I7Datorii32.100.414lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri10.075.604lei
I11Capital subscris vărsat195.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă38.681.672lei
I14Venituri totale42.127.422lei
I15Cheltuieli totale30.687.620lei
I16Profit brut11.439.802lei
I18Profit net9.821.552lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă25,39%
Marjă brută29,57%
Rentabilitatea capitalurilor97,48%
Rentabilitatea activelor23,31%
Grad de îndatorare76,18%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat1,84 mil.lei
Fond de rulment6.666.586lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
33,72%
Creștere anuală compusă
57,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre CEFAIN CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are CEFAIN CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 38.681.672 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.821.552 lei.
CEFAIN CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CEFAIN CONSTRUCT SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are CEFAIN CONSTRUCT SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CEFAIN CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 32.100.414 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CEFAIN CONSTRUCT SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CEFAIN CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CEFAIN CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .