DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. (CUI 24720408) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Pantelimon, ILFOV, înregistrată la 10 noiembrie 2008, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 663.713.252 lei, profit net de 58.495.513 lei, datorii de 135.501.172 lei, capitaluri proprii de 97.918.743 lei, 519 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.43 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

663.713.252lei

Venituri totale

661.795.443lei

Rezultat net

58.495.513lei

Datorii

135.501.172lei

Capitaluri proprii

97.918.743lei

Capital de lucru

58.563.701lei

Salariați

519

Cifră de afaceri pe salariat

1.278.831lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000027239
Data înregistrării
10 noiembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. RĂSCOALEI, NR.48, CORP C1. CAMERA 1, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+125,7%
Profitul, față de anul trecut
+319,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.43%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.43 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.81%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare43.5%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință125.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate117.459.419lei
I2Active circulante194.064.873lei
I3Stocuri23.266.107lei
I4Creanțe147.379.879lei
I5Casa și conturi la bănci23.418.887lei
I6Cheltuieli în avans47.357.423lei

Pasiv

I7Datorii135.501.172lei
I8Venituri în avans125.461.800lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri97.918.743lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă663.713.252lei
I14Venituri totale661.795.443lei
I15Cheltuieli totale596.916.321lei
I16Profit brut64.879.122lei
I18Profit net58.495.513lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați519

Indicatori · 2025

Marjă netă8,81%
Marjă brută9,78%
Rentabilitatea capitalurilor59,74%
Rentabilitatea activelor18,78%
Grad de îndatorare43,5%
Lichiditate curentă1,43
Cifră de afaceri pe salariat1,28 mil.lei
Fond de rulment58.563.701lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
125,7%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 663.713.252 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 58.495.513 lei.
DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
519 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 135.501.172 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DESA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .