BEN FOREST SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

BEN FOREST SRL (CUI 24717259) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Borcea Com. Borcea, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 7 noiembrie 2008, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.228.799 lei, profit net de 34.507 lei, datorii de 545.095 lei, capitaluri proprii de 1.664.292 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.55%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.228.799lei

Venituri totale

2.264.946lei

Rezultat net

34.507lei

Datorii

545.095lei

Capitaluri proprii

1.664.292lei

Capital de lucru

1.308.146lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

742.933lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008000886512
Data înregistrării
7 noiembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT BORCEA COM. BORCEA,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+58,3%
Profitul, față de anul trecut
-67,6%
Creștere anuală compusă
+18,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.33%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.4 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.55%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare24.67%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință58.26%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate356.146lei
I2Active circulante1.853.241lei
I3Stocuri765.928lei
I4Creanțe1.035.563lei
I5Casa și conturi la bănci51.750lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii545.095lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.664.292lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.228.799lei
I14Venituri totale2.264.946lei
I15Cheltuieli totale2.224.227lei
I16Profit brut40.719lei
I18Profit net34.507lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă1,55%
Marjă brută1,83%
Rentabilitatea capitalurilor2,07%
Rentabilitatea activelor1,56%
Grad de îndatorare24,67%
Lichiditate curentă3,40
Cifră de afaceri pe salariat742.933lei
Fond de rulment1.308.146lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
58,26%
Creștere anuală compusă
18,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre BEN FOREST SRL

Ce cifră de afaceri are BEN FOREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.228.799 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 34.507 lei.
BEN FOREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BEN FOREST SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are BEN FOREST SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BEN FOREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 545.095 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BEN FOREST SRL?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BEN FOREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BEN FOREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .