COLOR POINT ADVERTISING SRL

Activă

7311 Activităţi ale agenţiilor de publicitate

COLOR POINT ADVERTISING SRL (CUI 24713311) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sâncrăieni Com. Sâncrăieni, HARGHITA, înregistrată la 7 noiembrie 2008, cu activitatea principală „activităţi ale agenţiilor de publicitate” (CAEN 7311).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.585.289 lei, profit net de 1.043.525 lei, datorii de 498.119 lei, capitaluri proprii de 2.320.805 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.48 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.585.289lei

Venituri totale

5.001.022lei

Rezultat net

1.043.525lei

Datorii

498.119lei

Capitaluri proprii

2.320.805lei

Capital de lucru

240.795lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

655.041lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008001056196
Data înregistrării
7 noiembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT SÂNCRĂIENI COM. SÂNCRĂIENI, STR GĂRII, NR.672/H

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+84,7%
Profitul, față de anul trecut
+94%
Creștere anuală compusă
+22,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate82.42%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.48 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate22.76%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare17.69%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință84.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA94200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.077.028lei
I2Active circulante738.914lei
I3Stocuri1.262lei
I4Creanțe385.865lei
I5Casa și conturi la bănci169.067lei
I6Cheltuieli în avans2.982lei

Pasiv

I7Datorii498.119lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.320.805lei
I11Capital subscris vărsat5.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.585.289lei
I14Venituri totale5.001.022lei
I15Cheltuieli totale3.794.415lei
I16Profit brut1.206.607lei
I18Profit net1.043.525lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă22,76%
Marjă brută26,31%
Rentabilitatea capitalurilor44,96%
Rentabilitatea activelor37,06%
Grad de îndatorare17,69%
Lichiditate curentă1,48
Cifră de afaceri pe salariat655.041lei
Fond de rulment240.795lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
84,7%
Creștere anuală compusă
22,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre COLOR POINT ADVERTISING SRL

Ce cifră de afaceri are COLOR POINT ADVERTISING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.585.289 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.043.525 lei.
COLOR POINT ADVERTISING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COLOR POINT ADVERTISING SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COLOR POINT ADVERTISING SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COLOR POINT ADVERTISING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 498.119 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COLOR POINT ADVERTISING SRL?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COLOR POINT ADVERTISING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COLOR POINT ADVERTISING SRL?
Activitatea principală este CAEN 7311 — Activităţi ale agenţiilor de publicitate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .