MARAGRO SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

MARAGRO SRL (CUI 24579253) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Giera Com. Giera, TIMIŞ, înregistrată la 9 octombrie 2008, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 60.707.807 lei, profit net de 781.861 lei, datorii de 102.190.132 lei, capitaluri proprii de 13.097.805 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
91.27%
Lichiditate
0.65 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

60.707.807lei

Venituri totale

98.630.956lei

Rezultat net

781.861lei

Datorii

102.190.132lei

Capitaluri proprii

13.097.805lei

Capital de lucru

-35.352.282lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

1.411.809lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008003588356
Data înregistrării
9 octombrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT GIERA COM. GIERA, , NR.303

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+94%
Profitul, față de anul trecut
+16,7%
Creștere anuală compusă
+61,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.7%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.65 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.29%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare91.27%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință93.95%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate45.125.196lei
I2Active circulante66.837.850lei
I3Stocuri38.015.765lei
I4Creanțe28.389.475lei
I5Casa și conturi la bănci432.610lei
I6Cheltuieli în avans5.039.472lei

Pasiv

I7Datorii102.190.132lei
I8Venituri în avans1.714.581lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.097.805lei
I11Capital subscris vărsat11.300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă60.707.807lei
I14Venituri totale98.630.956lei
I15Cheltuieli totale97.849.095lei
I16Profit brut781.861lei
I18Profit net781.861lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă1,29%
Marjă brută1,29%
Rentabilitatea capitalurilor5,97%
Rentabilitatea activelor0,7%
Grad de îndatorare91,27%
Lichiditate curentă0,65
Cifră de afaceri pe salariat1,41 mil.lei
Fond de rulment-35.352.282lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
93,95%
Creștere anuală compusă
61,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre MARAGRO SRL

Ce cifră de afaceri are MARAGRO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 60.707.807 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 781.861 lei.
MARAGRO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARAGRO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARAGRO SRL?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARAGRO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 102.190.132 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARAGRO SRL?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARAGRO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARAGRO SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .