LUCA TOP DISTRIBUTION SRL

Activă

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

LUCA TOP DISTRIBUTION SRL (CUI 24562111) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 7 octombrie 2008, cu activitatea principală „comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (CAEN 4712).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.574.646 lei, profit net de 1.019.866 lei, datorii de 1.258.309 lei, capitaluri proprii de 1.020.391 lei, 20 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.47 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.574.646lei

Venituri totale

9.754.364lei

Rezultat net

1.019.866lei

Datorii

1.258.309lei

Capitaluri proprii

1.020.391lei

Capital de lucru

596.255lei

Salariați

20

Cifră de afaceri pe salariat

478.732lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/3549/2008
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2008003549139
Data înregistrării
7 octombrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. SLT. PETRE PAPADOPOL, NR.14, CORP C2. P+1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20%
Profitul, față de anul trecut
-15,9%
Creștere anuală compusă
+58,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate45.13%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.47 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.65%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.65%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință20%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate406.641lei
I2Active circulante1.854.564lei
I3Stocuri383.127lei
I4Creanțe1.259.120lei
I5Casa și conturi la bănci212.317lei
I6Cheltuieli în avans17.495lei

Pasiv

I7Datorii1.258.309lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.020.391lei
I11Capital subscris vărsat420lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.574.646lei
I14Venituri totale9.754.364lei
I15Cheltuieli totale8.577.809lei
I16Profit brut1.176.555lei
I18Profit net1.019.866lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați20

Indicatori · 2025

Marjă netă10,65%
Marjă brută12,29%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor45,1%
Grad de îndatorare55,65%
Lichiditate curentă1,47
Cifră de afaceri pe salariat478.732lei
Fond de rulment596.255lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
20%
Creștere anuală compusă
58,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre LUCA TOP DISTRIBUTION SRL

Ce cifră de afaceri are LUCA TOP DISTRIBUTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.574.646 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.019.866 lei.
LUCA TOP DISTRIBUTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUCA TOP DISTRIBUTION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LUCA TOP DISTRIBUTION SRL?
20 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUCA TOP DISTRIBUTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.258.309 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUCA TOP DISTRIBUTION SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUCA TOP DISTRIBUTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUCA TOP DISTRIBUTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .