FLANDA S.R.L.

Activă

5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.

FLANDA S.R.L. (CUI 24540628) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Topa de Criş Com. Vadu Crişului, BIHOR, înregistrată la 1 octombrie 2008, cu activitatea principală „alte servicii de alimentaţie n.c.a.” (CAEN 5629).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 2.341.026 lei, profit net de 18.744 lei, datorii de 726.835 lei, capitaluri proprii de 179.041 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.24%
Profitabilitate
0.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.341.026lei

Venituri totale

2.353.996lei

Rezultat net

18.744lei

Datorii

726.835lei

Capitaluri proprii

179.041lei

Capital de lucru

125.627lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

234.103lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J05/2454/2008
Data înregistrării
1 octombrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
5629 — Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT TOPA DE CRIŞ COM. VADU CRIŞULUI, NR.141

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2008–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
+47,7%
Profitul, față de anul trecut
+420,1%
Creștere anuală compusă
+31,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.76%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.8%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare80.24%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință47.74%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6220082009201020112012201320142015201620172018201920202021202220232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate53.414lei
I2Active circulante852.462lei
I3Stocuri591.239lei
I4Creanțe223.406lei
I5Casa și conturi la bănci37.817lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii726.835lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri179.041lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.341.026lei
I14Venituri totale2.353.996lei
I15Cheltuieli totale2.332.272lei
I16Profit brut21.724lei
I18Profit net18.744lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2024

Marjă netă0,8%
Marjă brută0,93%
Rentabilitatea capitalurilor10,47%
Rentabilitatea activelor2,07%
Grad de îndatorare80,24%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat234.103lei
Fond de rulment125.627lei

Cifra de afaceri în timp

20082024
Creștere în ultimul an
47,74%
Creștere anuală compusă
31,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5629 Alte activități de alimentație n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre FLANDA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FLANDA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 2.341.026 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 18.744 lei.
FLANDA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLANDA S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are FLANDA S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are FLANDA S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 726.835 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLANDA S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLANDA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLANDA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5629 — Alte servicii de alimentaţie n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .