IREUPS SRL

Activă

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie

IREUPS SRL (CUI 2449872) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Topleţ Com. Topleţ, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 18 februarie 1993, cu activitatea principală „fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie” (CAEN 1071).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.945.560 lei, profit net de 162.282 lei, datorii de 11.605.313 lei, capitaluri proprii de 3.807.872 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-34.52%
Profitabilitate
0.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.945.560lei

Venituri totale

23.753.339lei

Rezultat net

162.282lei

Datorii

11.605.313lei

Capitaluri proprii

3.807.872lei

Capital de lucru

410.055lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

627.016lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000056119
Data înregistrării
18 februarie 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT TOPLEŢ COM. TOPLEŢ, COM. TOPLET, NR.446

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-34,5%
Profitul, față de anul trecut
-86,3%
Creștere anuală compusă
+9,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.71%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.74%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare75.29%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-34.52%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.397.817lei
I2Active circulante12.015.368lei
I3Stocuri5.124.364lei
I4Creanțe6.092.578lei
I5Casa și conturi la bănci798.426lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii11.605.313lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.807.872lei
I11Capital subscris vărsat800.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.945.560lei
I14Venituri totale23.753.339lei
I15Cheltuieli totale23.560.147lei
I16Profit brut193.192lei
I18Profit net162.282lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă0,74%
Marjă brută0,88%
Rentabilitatea capitalurilor4,26%
Rentabilitatea activelor1,05%
Grad de îndatorare75,29%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat627.016lei
Fond de rulment410.055lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-34,52%
Creștere anuală compusă
9,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre IREUPS SRL

Ce cifră de afaceri are IREUPS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.945.560 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 162.282 lei.
IREUPS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IREUPS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IREUPS SRL?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IREUPS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.605.313 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IREUPS SRL?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IREUPS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IREUPS SRL?
Activitatea principală este CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .