GIVAL AGRIPREST SRL

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

GIVAL AGRIPREST SRL (CUI 24393705) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Păuneşti Com. Păuneşti, VRANCEA, înregistrată la 28 august 2008, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 17.997.137 lei, profit net de 328.285 lei, datorii de 2.564.485 lei, capitaluri proprii de 1.278.089 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.82%
Îndatorare
66.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

17.997.137lei

Venituri totale

18.311.827lei

Rezultat net

328.285lei

Datorii

2.564.485lei

Capitaluri proprii

1.278.089lei

Capital de lucru

249.449lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

5.999.046lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/844/2008
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2008000844392
Data înregistrării
28 august 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT PĂUNEŞTI COM. PĂUNEŞTI,

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+559,5%
Profitul, față de anul trecut
+245,6%
Creștere anuală compusă
+50,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.26%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.82%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare66.74%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință559.5%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.028.640lei
I2Active circulante2.813.934lei
I3Stocuri2.256.534lei
I4Creanțe529.838lei
I5Casa și conturi la bănci27.562lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.564.485lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.278.089lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă17.997.137lei
I14Venituri totale18.311.827lei
I15Cheltuieli totale17.922.495lei
I16Profit brut389.332lei
I18Profit net328.285lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă1,82%
Marjă brută2,16%
Rentabilitatea capitalurilor25,69%
Rentabilitatea activelor8,54%
Grad de îndatorare66,74%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat6 mil.lei
Fond de rulment249.449lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
559,5%
Creștere anuală compusă
50,46%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre GIVAL AGRIPREST SRL

Ce cifră de afaceri are GIVAL AGRIPREST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 17.997.137 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 328.285 lei.
GIVAL AGRIPREST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GIVAL AGRIPREST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GIVAL AGRIPREST SRL?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GIVAL AGRIPREST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.564.485 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GIVAL AGRIPREST SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GIVAL AGRIPREST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GIVAL AGRIPREST SRL?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .