MASIFPANEL S.R.L.

Activă

1611 Tăierea și rindeluirea lemnului

MASIFPANEL S.R.L. (CUI 24368027) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ileni Com. Mândra, BRAŞOV, înregistrată la 22 august 2008, cu activitatea principală „tăierea și rindeluirea lemnului” (CAEN 1611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 64.456.216 lei, profit net de 2.752.953 lei, datorii de 22.509.885 lei, capitaluri proprii de 15.864.881 lei, 236 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-2.52%
Profitabilitate
4.27%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

64.456.216lei

Venituri totale

77.379.653lei

Rezultat net

2.752.953lei

Datorii

22.509.885lei

Capitaluri proprii

15.864.881lei

Capital de lucru

2.221.491lei

Salariați

236

Cifră de afaceri pe salariat

273.120lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2020002515089
Data înregistrării
22 august 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BRAŞOV, SAT ILENI COM. MÂNDRA, ILENI, LOTUL III

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-2,5%
Profitul, față de anul trecut
-0%
Creștere anuală compusă
+23%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.34%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.27%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.66%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-2.52%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA74200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.643.390lei
I2Active circulante24.731.376lei
I3Stocuri16.870.966lei
I4Creanțe7.652.959lei
I5Casa și conturi la bănci121.972lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii22.509.885lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.864.881lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă64.456.216lei
I14Venituri totale77.379.653lei
I15Cheltuieli totale74.180.024lei
I16Profit brut3.199.629lei
I18Profit net2.752.953lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați236

Indicatori · 2025

Marjă netă4,27%
Marjă brută4,96%
Rentabilitatea capitalurilor17,35%
Rentabilitatea activelor7,17%
Grad de îndatorare58,66%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat273.120lei
Fond de rulment2.221.491lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-2,52%
Creștere anuală compusă
22,95%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1611 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre MASIFPANEL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MASIFPANEL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 64.456.216 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.752.953 lei.
MASIFPANEL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MASIFPANEL S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MASIFPANEL S.R.L.?
236 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MASIFPANEL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 22.509.885 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MASIFPANEL S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MASIFPANEL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MASIFPANEL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1611 — Tăierea și rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .