IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL (CUI 24342060) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 18 august 2008, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 299.127.758 lei, profit net de 20.150.814 lei, datorii de 221.158.541 lei, capitaluri proprii de 72.758.910 lei, 1.450 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
89.27%
Lichiditate
0.66 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

299.127.758lei

Venituri totale

307.334.483lei

Rezultat net

20.150.814lei

Datorii

221.158.541lei

Capitaluri proprii

72.758.910lei

Capital de lucru

-75.582.556lei

Salariați

1.450

Cifră de afaceri pe salariat

206.295lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022001256408
Data înregistrării
18 august 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.9-13, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,2%
Profitul, față de anul trecut
-20,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.37%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.66 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.74%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare89.27%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință12.22%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate102.168.559lei
I2Active circulante145.575.985lei
I3Stocuri4.955.158lei
I4Creanțe125.655.365lei
I5Casa și conturi la bănci13.865.462lei
I6Cheltuieli în avans55.135.892lei

Pasiv

I7Datorii221.158.541lei
I8Venituri în avans740.364lei
I9Provizioane8.222.621lei
I10Capitaluri72.758.910lei
I11Capital subscris vărsat14.404.250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă299.127.758lei
I14Venituri totale307.334.483lei
I15Cheltuieli totale284.436.981lei
I16Profit brut22.897.502lei
I18Profit net20.150.814lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.450

Indicatori · 2025

Marjă netă6,74%
Marjă brută7,65%
Rentabilitatea capitalurilor27,7%
Rentabilitatea activelor8,13%
Grad de îndatorare89,27%
Lichiditate curentă0,66
Cifră de afaceri pe salariat206.295lei
Fond de rulment-75.582.556lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
12,22%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL

Ce cifră de afaceri are IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 299.127.758 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 20.150.814 lei.
IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL?
1.450 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 221.158.541 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IRIDEX GROUP SALUBRIZARE SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .