ROBIFOR SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

ROBIFOR SRL (CUI 24314612) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Agăş Com. Agăş, BACĂU, înregistrată la 11 august 2008, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.626.565 lei, profit net de 763 lei, datorii de 1.291.043 lei, capitaluri proprii de 3.842.335 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.01%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.626.565lei

Venituri totale

6.429.570lei

Rezultat net

763lei

Datorii

1.291.043lei

Capitaluri proprii

3.842.335lei

Capital de lucru

1.086.592lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

414.160lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008001472042
Data înregistrării
11 august 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT AGĂŞ COM. AGĂŞ, AGĂŞ, NR.152A, STR. FABRICII

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,7%
Profitul, față de anul trecut
-99,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.84 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.01%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare25.39%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință9.65%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.706.718lei
I2Active circulante2.377.635lei
I3Stocuri975.887lei
I4Creanțe1.239.094lei
I5Casa și conturi la bănci162.654lei
I6Cheltuieli în avans49.025lei

Pasiv

I7Datorii1.291.043lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.842.335lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.626.565lei
I14Venituri totale6.429.570lei
I15Cheltuieli totale6.426.186lei
I16Profit brut3.384lei
I18Profit net763lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă0,01%
Marjă brută0,05%
Rentabilitatea capitalurilor0,02%
Rentabilitatea activelor0,02%
Grad de îndatorare25,39%
Lichiditate curentă1,84
Cifră de afaceri pe salariat414.160lei
Fond de rulment1.086.592lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,65%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre ROBIFOR SRL

Ce cifră de afaceri are ROBIFOR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.626.565 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 763 lei.
ROBIFOR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROBIFOR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROBIFOR SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROBIFOR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.291.043 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROBIFOR SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROBIFOR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROBIFOR SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .