SAREROM S.R.L.

Activă

0893 Extracţia sării

SAREROM S.R.L. (CUI 24255982) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Turda, CLUJ, înregistrată la 29 iulie 2008, cu activitatea principală „extracţia sării” (CAEN 0893).

A depus 15 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2011 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 60.376.189 lei, profit net de 26.479.160 lei, datorii de 7.719.293 lei, capitaluri proprii de 29.295.787 lei, 122 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-15.14%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

60.376.189lei

Venituri totale

157.667.345lei

Rezultat net

26.479.160lei

Datorii

7.719.293lei

Capitaluri proprii

29.295.787lei

Capital de lucru

14.264.209lei

Salariați

122

Cifră de afaceri pe salariat

494.887lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022003963124
Data înregistrării
29 iulie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0893 — Extracţia sării
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. REPUBLICII, NR.51, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2011–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-15,1%
Profitul, față de anul trecut
+247,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate79.42%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.85 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate43.86%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare20.93%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-15.14%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2011–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA90201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

15 exerciții depuse, 2011–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.904.224lei
I2Active circulante21.983.502lei
I3Stocuri8.914.398lei
I4Creanțe7.528.746lei
I5Casa și conturi la bănci5.540.358lei
I6Cheltuieli în avans127.354lei

Pasiv

I7Datorii7.719.293lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri29.295.787lei
I11Capital subscris vărsat10.100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă60.376.189lei
I14Venituri totale157.667.345lei
I15Cheltuieli totale129.898.416lei
I16Profit brut27.768.929lei
I18Profit net26.479.160lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați122

Indicatori · 2025

Marjă netă43,86%
Marjă brută45,99%
Rentabilitatea capitalurilor90,39%
Rentabilitatea activelor71,78%
Grad de îndatorare20,93%
Lichiditate curentă2,85
Cifră de afaceri pe salariat494.887lei
Fond de rulment14.264.209lei

Cifra de afaceri în timp

20112025
Creștere în ultimul an
-15,14%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0893 Extracția sării

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre SAREROM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SAREROM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 60.376.189 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.479.160 lei.
SAREROM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SAREROM S.R.L.?
15 bilanțuri, din 2011 până în 2025.
Câți angajați are SAREROM S.R.L.?
122 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SAREROM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.719.293 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SAREROM S.R.L.?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SAREROM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SAREROM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0893 — Extracţia sării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .