EMIRAD S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

EMIRAD S.R.L. (CUI 24245776) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Urziceni, IALOMIŢA, înregistrată la 28 iulie 2008, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 293.120 lei, profit net de 37.445 lei, datorii de 384.600 lei, capitaluri proprii de 37.735 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
91.07%
Solvabilitate
8.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

293.120lei

Venituri totale

293.131lei

Rezultat net

37.445lei

Datorii

384.600lei

Capitaluri proprii

37.735lei

Capital de lucru

28.157lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

293.120lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J21/532/2008
Data înregistrării
28 iulie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, MUN. URZICENI, CAL. BUCUREŞTI, NR.67, BL.314, SC.3, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,9%
Profitul, față de anul trecut
-57,1%
Creștere anuală compusă
+40,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.93%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare91.07%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință3.93%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.578lei
I2Active circulante412.757lei
I3Stocuri188.496lei
I4Creanțe38.697lei
I5Casa și conturi la bănci185.564lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii384.600lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri37.735lei
I11Capital subscris vărsat250lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă293.120lei
I14Venituri totale293.131lei
I15Cheltuieli totale252.899lei
I16Profit brut40.232lei
I18Profit net37.445lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă12,77%
Marjă brută13,73%
Rentabilitatea capitalurilor99,23%
Rentabilitatea activelor8,87%
Grad de îndatorare91,07%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat293.120lei
Fond de rulment28.157lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,93%
Creștere anuală compusă
40,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre EMIRAD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EMIRAD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 293.120 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 37.445 lei.
EMIRAD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EMIRAD S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EMIRAD S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EMIRAD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 384.600 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EMIRAD S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EMIRAD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EMIRAD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .